Cíle

Rozsah

 
MMM-2012 má před sebou cíl oslovit obrovské množství lidi. Investory by se měli stát všichni dospělí občané celého světa. Uvidime zda se to podaří. . Ale je jisté, že Mavrodi se nechystá omezit na milionu (nebo 10, 50, 100 milionů) investorů. Jeho cílem je zapojit do svého programu celý svět. A je pravděpodobné, že tento cíl bude splněn. Mavrodi není z těch lidí, kteří jsou spokojení s drobnými úspěchy.
 

Sociální orientace

 
MMM-2012 je prezentováno jako sociálně finanční síť. Fakticky Systém představuje spíš program sociální, než finanční. Je sjednocující sílou. Finanční "návnada" slouží pro motivaci lidí vstoupit do Systému. Pak se člověk dostává do okruhu lidí se stejnými zájmy a cíly. To znamená, že členové týmu nejen investují svoje peníze a pak se válejí na gauči a čekají z toho příjmy. Každý, kdo se zapojil do programu, poznává čeho chce MMM-2012 docílit. Začíná se více zajímat o ekonomiku, politiku, o různé další věci, o které dřív možná vůbec nejevil zájem. Hodně lidem (jako kupříkladu mě) se "otevřou oči" na hodně věcí.
 
Tím pádem, investoři MMM nejsou jen nějakou skupinou lidí, kteří chtějí "přijít k prachům rychle a bez námahy". Je to ve skutečnosti skupina lidí spojených jediným cílem. Někdo může moje tvrzení popřít a říct, že lide do toho jdou výhradně kvůli penězům. Může se to brát i takhle. Ale i tak se tím nic nemění. Tak, či jinak, lidé se spolčují kvůli společnému zájmu. Ať je pro někoho ten zájem pouze ekonomický. Ale jsou i tací, koho zajímá myšlenka samotná, principy, na kterých se MMM zakládá. V podstatě to není důležité. Podstatné je, že investoři MMM – je organizovaná struktura lidí odhodlaných bránit zájmy Systému (totiž své osobní).
 
Kupříkladu, každý stát má svou armádu, ve které byli (a i jsou) vojáci kteří, válčí pro peníze, pro svůj vlastní výdělek. Ale byli i tací, co šli do boje pro ideu z morálních důvodů atd. Co konkrétně vede člověka do boje není podstatné. Faktem je, že ten člověk splňuje postavené cíle a tím pádem je užitečný jak pro stát, tak i pro sebe. Není důležité, co lidi motivuje.
 
Důležitý je výsledek – organizovaný a nasměrovaný pohyb.
 

Cíle

 
Za celou historii ještě nevznikla ani jediná finanční pyramida, která by stavila před sebou tak velké cíle. Uskutečnit finanční kolaps, zvednout ekonomiku států atd. Bohužel, většina finančních pyramid se zakládá s mnohem "skromnějšími" cíly – zkumulovat větší částku peněz od naivních občanů a potichu zmizet, nechat investory s ničím. Ale MMM má absolutně opačný záměr.
 
Jestli "pyramidy-podvodníky" jsou nacílené na akumulování peněz obyčejných lidi na jednom místě, konkrétně po kapsách zakladatelů, tak MMM naopak. Zapojují se do Systému velké sumy, aby se více méně rovnoměrně rozdělily mezi investory. Mám na mysli peníze, které momentálně jsou zablokované na bankovních účtech (obyčejných lidí, bankéřů, podnikatelů, magnátů). Tyto peníze se zatahují do hry – finančního koloběhu. Šanci vyhrát má absolutně každý.
 
Až MMM zanikne (dřív nebo později se to stane), peníze ve světovém ekonomickém systému budou rovnoměrně rozdělené. A to je jedině dobře. Kolik vyhrajete vy osobně – to je jiná otázka. Záleží jen na vás. Možná ne všechno, ale většina určitě. Nezávisí na tom, jak to dopadne, výsledek bude takový, že peníze nakonec budou rozdělené rovnoměrně. V rozsahu světové ekonomiky, to je pozitivní zpráva.
 

Lídr

 
O osobnosti Mavrodi by si dalo i nepsat. Konec konců každá pyramida má nějakého svého lídra. A nic zvláštního v tom není. Ale co se na to podívat z jiné strany. Kdyby v hlavě MMM byl někdo jiný, tak by to už nebyla MMM. Název by ovšem mohl být stejný. Ale já bych nepsal tyto řádky a vy byste je teď nečetli. A to všechno z jednoho prostého důvodu – nestal bych se členem pyramidy a nezajímal bych se o to. Protože takový rozsah a cíle, takové prostředky a řešení, které má MMM-2011, by nemohl organizovat nikdo jiný, kdyby nebyl Sergey Mavrodi. V tomhle tom je prostě unikátní.
 
Uvažujte. Proč vám něco dokazuji. Vždyť to je jasné. Byli byste ochotní do toho jít, kdyby MMM vedl někdo jiný? To je přece ono. Mavrodího můžete mít rádi nebo ne, věřit mu či nevěřit. Ale jedno je jisté – Mavrodi je jen jeden a druhý jednoduše neexistuje. Všechny výše popsané přednosti MMM jsou výsledkem jeho práce – cíle, rozsah, decentralizace, sociální orientace. To všechno vymyslel Mavrodi. Proto na otázku – Co liší MMM od ostatních pyramid? – odpověď je krátká – MMM to je pyramida Sergeye Mavrodího. Se vším co z toho plyne.